Capitals се съберат от пасив от 2 гола, за да победят Рейнджърс с 3-2 и да им донесат 4-та поредна загуба
AP News | 2024-01-13 | 23:00:45

ВАШИНГТОН (AP) — Ник Дауд изравни мача в третия период, като вкара шайбата от въздух, T.J. Оши отбеляза промоционалния гол 1:53 по-късно и Вашингтон Кепитълс се събраха, за да победят Ню Йорк Рейнджърс с 3-2 в събота, донасяйки четвърта поредна загуба на лидерите в Дивизията Метрополитън.

Гол на Дауд в третия период дойде, след като Евгени Кузнецов подаде шайбата на себе си извън дъските, пързаля се около мрежата и нанесе удар в мрежата, който Дауд вкара. След това Дилън Строум подаде на Оши гол за пренасочване в предни позиции при 11:31 до края на редовното време.

Антъни Манта вкара 12-ия си гол за сезона със страхотен удар отзад в първия след перфектен пас от Конър Макмайкъл. Изправяйки се срещу брат си Райън едва за втори път в НХЛ и с няколко членове на семейството в присъствието, вратарят на Кепитълс Чарли Линдгрен направи 25 спасявания при завръщането си след контузия.

Връщайки се след загуба с 2-0, Вашингтон избегна това, което би било осма загуба в 10 мача.

Колапсът на Рейнджърс в третия период само влоши това, което треньорът на първата година — и бившият Кепиталс — Питър Лавиолет нарече „тежък период“.

През по-голямата част от следобеда изглеждаше, че това ще бъде правилният мач за Ню Йорк, благодарение на два гола на защитника Адам Фокс, който отбеляза четири в толкова мачове, и стабилното представяне на Джонатан Куик. Вратарят ветеран, който е в първата си година с любимия си отбор от детството, след като спечели Купа Стенли като резерва на Вегас Голдън Найтс, допусна два гола при шест удара в третия период, след като спря 14 от първите 15, срещу които се изправи.

Мика Зибанеджад се завърна за Рейнджърс, след като пропусна мача им в четвъртък срещу Сейнт Луис поради заболяване.

Кепиталс бяха без контузения капитан Алекс Овечкин, който се смяташе за решаващ момент за игра . Овечкин беше ударен на 5 януари срещу Каролина и оттогава влизаше и излизаше от тренировките.

Очаква се Игор Шестеркин да стартира за Ню Йорк и Дарси Кумпер за Вашингтон, когато тези отбори се изправят отново в неделя в Медисън Скуеър Гардън.